לימודים בחו"ל - לימודי תואר ראשון / שני באירופה או ארה"ב

לא מתחשק לך ללמוד באוניברסיטה או מכללה בישראל? לא חייבים...

תנאי הקבלה הנוקשים לאוניברסיטאות ולמכללות השונות בארץ, בעיקר בפקולטות המבוקשות, מובילות במקרים רבים צעירים מישראל לחפש אלטרנטיבות ללימודים מחוץ למדינה. הלימודים מתקיימים על פי רו בשפה האנגלית, והכרת השפה על בוריה היא תנאי הכרחי כמובן לפני שקילת האפשרות, אך במידה והתגברנו על משוכה זו, העולם פתוח ורחב לפנינו.

המקצועות הפופולאריים לסטודנטים המעוניינים לרכוש את השכלתם האקדמאית מחוץ למדינה, הם מקצועות הרפואה, אדריכלות, מדעי המחשב, עריכת דין, חינוך והוראה, מדעי הרוח ועוד. מעבר לאפשרות של למידת המקצוע ורכישת ההשכלה במוסד אקדמאי יוקרתי ללא תנאי קבלה בלתי אפשריים, יזכה הסטודנט גם בחוויה שבשהייה במדינה בעלת תרבות אחרת.

איפה תרצו ללמוד? אירופה? ארה"ב?

לימודים בחו"ל מתאפשרים כמעט בכל מקום בעולם, כשהמגבלה העיקרית כמובן היא מגבלת השפה. מובן, שאדם אשר שפת אימו היא לא עברית אלא רוסית, איטלקית או ספרדית, יוכל לשקול מדינות שונות בהמשך צעדיו, אולם עבור רובנו, שפת האם היא עברית, אך במאמץ (לא קטן) נוכל להתגבר על מכשול זה ולהתרגל לעובדת היות הלימודים מועברים בשפה זו.

אם כן, מתוך נקודת מוצא הקובעת כי שפת הלימוד המועדפת עבורנו היא השפה האנגלית, מצטמצמים האפשרויות ללימודים בחו"ל אל המדינות אוסטרליה, ארצות הברית, קנדה ובריטניה, שהם כמובן, מדינות גדולות, ומבחר המכללות והמוסדות האקדמיים המאפשרים לימודים לתלמידים זרים הוא ענק.

כמה עולה ואיך מממנים את החיים בחו"ל?

מחירי הלימודים בחו"ל הם יקרים. יקרים אף יותר במרבית המקרים ממחירי הלימודים בארץ, ועל כן, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו ללמוד מחוץ למדינה. עם זאת, מעבר למחיר הלימודים עצמם, יהיה על הסטודנט הלומד באוניברסיטאות או במוסד אקדמאי אחר מחוץ למדינה לכלכל את עצמו!

ניתן לומר כי אפשרויות התעסוקה בחו"ל עבור סטודנטים זרים הם לא מעטות, כמובן, בהתאם למדינה בה בחרתם ללמוד. אם בחרתם ללמוד בארצות הברית למשל, תוכלו בקלות רבה למצוא באתרי האינטרנט המתמחים במציאת עבודה עבור ישראלים השוהים במדינה, עבודה המתאימה לשעות הלימוד שלכם, ואשר תסייע לכם במימון הוצאות המחייה.

איפה מתגוררים בעת הלימודים בחו"ל?

סטודנטים אשר החליטו ללמוד בחו"ל יצטרכו לדאוג לעצמם למקום מגורים. בחלק מהמקרים, מממנות האוניברסיטאות כחלק משכר הלימוד מגורים במעונות הסטודנטים, או בתשלום נפרד על ידי הסטודנט.
כאשר אין האוניברסיטה מאפשרת פריבילגיה זו, יצטרך הסטודנט למצוא דירה להשכרה ולשלם שכר דירה.

מחירי שכר הדירה משתנים כמובן ממדינה למדינה, ובהתאם לגודל הדירה ולאזור בו היא ממוקמת. לצורך ההדגמה, מחירי שכירות לדירת שניים עד שלושה חדרים באזור אוכלוסיה סביר בארצות הברית נעים סביב ה 1000$ אמריקאי, בקנדה, שכר הדירה נע באזור ה 3000 דולר קנדי, ובאוסטרליה כ 500 – 600 דולר אוסטרלי. מוטב לחפש באתרי האינטרנט של המוסד האקדמי בו בחרתם ללמוד או בביקור מקדים לתחילת הלימודים סטודנטים המחפשים שותפים לדירתם בכדי לחסוך בהוצאה זו.

לקבלת מידע נוסף בתחומים רלוונטיים ליחצו: לימודים


לימודים | קורס פסיכומטרי | לימודי תעודה | קורסים | בגרויות | לימודי תעודה