קורס פסיכומטרי - רוצים ציון גבוה במבחן פסיכומטרי?

חייבים לקבל ציון פסיכומטרי גבוה! מה עושים בשביל להצליח?

בימינו, מי שמבקש ללמוד במכללות ואוניברסיטאות צריך לעבור מבחן פסיכומטרי ולשים דגש על הציון אותו הוא מקווה להשיג, הסיבה הינה שברוב מוסדות הלימוד ציון זה מהווה חלק חשוב בתנאי הקבלה ולכן רבים פונים לביצוע קורס פסיכומטרי.

מוסדות רבים של השכלה גבוהה רואים בבחינה כלי חיזוי לסיכוי הצלחות התלמיד בלימודיו ומשתמשים בציון ככלי למיין את המעומדים הרבים בחוגים השונים. ציון בחינה פסיכומטרית עוזרת למוסדות לדרג את כל המעומדים על סולם אחיד ובכך להעריך את סיכוייהם להצלחה. בהשוואה לאמצעי מיון אחרים, ציון פסיכומטרי מושפע פחות מרקע הנבחנים וממשתנים נוספים.

שלושת התחומים הנבדקים בבחינה הם: חשיבה מילולית, אנגלית וחשיבה כמותית, כאשר השאלות כתובת בצורת מבחן אמריקאי והבחינה בנויה משישה פרקים. כל נושא בבחינה מקבל שני פרקים בנוסף לשני "פרקי פיילוט" הנכתבים ונבדקים לצרכי מחקר וסטטיסטיקה. לנבחנים אין שום דרך לדעת מה מבין הפרקים הוא פרק פיילוט ואילו מהפרקים הם "אמיתיים".

זמן הבחינה

כל נבחן מקבל פרק זמן של עשרים וחמש דקות לפרק ועליו לסיים את הפרק בזמן הקצוב לו. אורכה הכולל של הבחינה הינו שלוש שעות ועשרים דקות ועל הזמן מפקחים משגיחי בחינה. ישנם מקרים מיוחדים של תוספת זמן בבחינות והפסקות ארוכות יותר מהרגיל בין פרק לפרק לנבחנים עם הקלות של ליקויי למידה. ההקלות ניתנות מבעוד מועד על ידי אנשי מקצוע המוסמכים לתת הקלות אלה ויש לדאוג לקבלת הארכת זמן מבעוד מועד ולא לחכות לרגע האחרון.

למי מתאים קורס פסיכומטרי?

על פי מחקרים ומבדקים שנערכו במהלך השנים הוכח כי הציון הסופי מושפע ברוב המקרים מפיתוח מיומנות בפתירת מבחני הפסיכומטרי. דבר זה גרם בשנים האחרונות לפתיחה של מכוני לימוד רבים המציעים קורס פסיכומטרי כהכנה לבחינה.

מרבית הנבחנים כיום בבחינה בוחרים בהכנה למבחן בעזרתו של קורס פסיכומטרי ורק מעטים לומדים לבדם עם ספרים בבית. אלה הבוחרים לגשת לביצוע קורס פסיכומטרי מקבלים מענה ממכונים רבים המציעים סימולציות על מנת לתרגל את הבחינה והשאלות המופיעות בה, שיעורים עם מדריכים מספר פעמים בשבוע ותרגול רב לבצע בבית בין שיעור לשיעור בספרים ולעיתים באינטרנט. ישנם הבדלים בין המכונים השונים, שעות הלימוד, ותק מדריכים, מספר תלמידים בכיתה, יחס אישי, ותק המדריכים ועוד.

מכוני קורס פסיכומטרי בשנים האחרונות גם מקיימים קורס הכנה למבחן בשפות זרות המאפשרות למעוניינים לתרגל לקראת הבחינה בשפות שונות מעברית ולהשיג ציון גבוה בבחינה.

ציון מבחן פסיכומטרי

כאמור, קבלה ללימודים גבוהים תלויה רבות בציון, שנע בין 200 ל-800 נקודות ומהווה בעצם שקלול של כל חלקי הבחינה. לחלקים אין יחס שווה בציון הסופי, בעוד חלק האנגלית מהווה 20% מהציון, החלק המילולי והכמותי מהווים כל אחד 40% בציון הסופי.  כל חלק בבחינה מקבל ציון על פי מספר הטעויות בו עם שקלול של חישובים סטטיסטיים נוספים, כך שהציון הסופי הוא יחסי ובעצם משקף את מיקומו של הנבחן ביחס לשאר האנשים שנבחנו באותו מועד.

האם הבחינה הינה מדד מייצג או השפעה של קורס פסיכומטרי?

במרוץ השנים מבחן פסיכומטרי עורר מתנגדים רבים שטוענים כי מכיוון שתרגול במסגרת קורס פסיכומטרי ברוב הפעמים משפר את הציון בבחינה והניגשים לקורס מקבלים כלים ולומדים איך לעבור פסיכומטרי בהצלחה זה יוצר אפליה בין נבחנים בעלי יכולת פיננסית לעבור קורס פסיכומטרי לבין אלו שלא. טענה נוספת היא המשקל השווה שניתן במספר מוסדות לציון הבחינה מול ציוני הבגרויות.

אך יש גם תומכים לבחינה שמאמינים כי היא נותנת הזדמנות לפיצוי על הישגים נמוכים בתיכון, ישנם מוסדות אשר לא דורשים ציון פסיכומטרי כתנאי קבלה וכאלה שאף מתעלמים מהישגים נמוכים בציוני מבחני הבגרות במידה ולתלמיד ציון גבוה בפסיכומטרי.

כאמור, קורס פסיכומטרי המוצע למעוניינים בהשגת ציון גבוה בפסיכומטרי יכול לתרום רבות לנבחן ולעזור לו כאשר ירצה ללמוד באוניברסיטה או במכללה, קבלה ללימודים עם ציון בחינה גבוה הוא קל יותר. לפני התחלת הקורס מומלץ לבצע סקר שוק לגבי המכונים השונים, לקבל המלצות מחברים, לבדוק את ותק המכון והמדריכים ועוד.

מי אמר שצריך להבחן פעמיים?
רוצים להוביל בציון הפסיכומטרי שלכם?
לכו על קורס: פסיכומטרי v.i.p

למידע אודות מסלולי לימוד שונים לחץ כאן: לימודים


לימודים
בארץ פועלים כמה וכמה מכונים איכותיים המציעים קורסי הכנה למבחן פסיכומטרי. בעמוד זה תמצאו הסברים, מידע חשוב והשוואה בין שיטות הלימוד השונות, המוצעות לנרשמים בכל מכון הכנה לפסיכומטרי.