מידע על קורסים מקצועיים במגוון תחומים

מהם בעצם קורסים?

לימודי קורסים הינם לימודים קצרים באופן יחסי אשר נפרסים בדרך כלל על פני תקופה של מספר חודשים בלבד. לימודי קורסים הם לימודים על תיכוניים, בדרך כלל , אשר מטרתם הינה לתת הסמכה והתמקצעות בתחום מסויים ללא צורך בלימודים מתמשכים לתארים מתקדמים. כמו כן, קורסים יכולים להיות גם עבור העשרה עצמית ולשעות הפנאי כמו למשל לימודי שפות ומוזיקה.

למי מיועדים קורסים?

קורסים מיועדים לשתי סוגי אוכלוסיות עיקריות:
  • אקדמאיים בעלי תואר ראשון או תואר שני אשר רוצים להתמקצע בתחום מסויים, לעשות השתלמות או לשנות תחום מבלי לגשת ללימודי תואר פעם נוספת.
  • אנשים ללא תואר שרוצים לקבל הסמכה בתחום מסוים ואינם רוצים או יכולים להתקבל ללימודי תואר, אינם עומדים בתנאי קבלה ללימודי תארים מתקדמים ואינם חפצים במסע הארוך והמפרך של התאמת ניתוניהם עבור תנאי הקבלה של הלימודים לתואר.
לעיתים הלימודים לקורסים הם אינם בגדר החלטה פרטית בלבד ואדם מופנה ללימודי קורסים מטעם מוסד מסוים כמו משרד העבודה או אף מקום עבודה קיים של אדם אשר מבקש להסמיך אותו בתחום ספציפי.

סוגי הקורסים הקיימים

כאמור, מגוון הקורסים הינו רב ומגוון וניתן לקחת שיעורים בנושאים רבים ומגוונים ואף לבצע קורסי הכנה לבחינות כמו מבחן פסיכומטרי, בגרויות וכדומה.

בין הקורסים הנחשקים ניתן למצוא:
  • תחומי ההנהלה - הנהלת חשבונות, מזכירות, ביטוח, חשבי שכר, משאבי אנוש.
  • תחום הרפואה המשלימה - הכשרת מטפלים, שיאצו, רפואה אלטרנטיבית.
  • לימודי הנדסאים, חשמל, אלקטרוניקה, מכניקה.
  • תחום הטיפוח - איפור, ספרות, קוסמטיקה.
  • לימודי שפות - רוסית, ערבית, סינית, צרפתית, ספרדית, אנגלית ועוד.
  • תחום המוזיקה
  • קורסים של משרד העבודה- שאליהם נשלחים מלשכת העבודה והרווחה, למטרות השתלמות או למובטלים.

מה לומדים במהלך הקורס?

להבדיל מלימודי תואר או לימודים אקדמאיים, לימודי קורסים הינם ממוקדים יותר וקצרים יותר. בעוד שבלימודי תואר חומר רב מן החומר הנלמד שייך לידע כללי, הרי שהלמידה במקרים אלו הינה ממוקדת ביותר ומתייחסת לתחום הספציפי הנלמד.

אורך הלימודים והעלות גם הם נמוכים הרבה יותר ובעוד שתואר אורך בממוצע כשלוש שנים ועלותו נעה בין 35,000 ואף עד מאה אלף שקלים במוסדות מסוימים, קורסים אורכים בין חצי שנה לשנה ועלותם נמוכה הרבה יותר. במרבית המקרים העלות מסתכמת בכמה אלפי שקלים בלבד.

גם תנאי הקבלה הינם נוחים הרבה יותר וישנם מוסד מסוימים, שעל מנת לעודד רישום אליהם אף מבטחים מקום עבודה בתום הקורס.

ישנם מקצועות בהם קיומו של תואר אקדמאי הינו תנאי מחייב כגון עריכת דין, רפואה הנדסה ועוד, אך עבור מי שבוחר להתמקצע בתחום ספציפי שאינו מחייב קיומו של תואר, פעמים רבות פתרון של לימודי קורסים כזה או אחר הינו פתרון הרבה יותר נח והרבה יותר זול.

למידע אודות מסלולי לימוד שונים לחץ כאן: לימודים


לימודים